Bitcoin Düşerken, Dikkat Edilecek 2 Altcoin Açıklandı!

Kripto para piyasası son 24 saat içinde bir düzeltme yaşadı ve toplam piyasa değeri %3,6 düşüşle yaklaşık 2,35 trilyon dolara geriledi. Bu, altcoin projelerinin Bitcoin’in düşüş eğilimini takip etmesi nedeniyle sektör genelinde 237 milyon doların üzerinde tasfiyeye denk geliyor. Ancak bazı analistler bu düzeltmeyi olumlu bir gelişme olarak görüyor ve yarılanma sonrası yükseliş senaryosunun önünü açma potansiyeli taşıyor. Bitcoin’in yeni blok madenciliği ödülünün yarıya indirileceği bir sonraki halving etkinliğine sadece iki gün kaldı.

Piyasa düşerken dikkate alınacak 2 altcoin

Piyasadaki bu düşüş, uzun bir büyüme dönemi olan devam eden kripto süper döngüsü sırasında yatırımcılara “düşüşü satın alma” fırsatı sunuyor. Genel olarak piyasa bir düzeltme yaşarken, belirli altcoinler sosyal medyada artan ilgi topluyor ve bu da potansiyel olarak gelecekteki güçlü performansa işaret ediyor. Santiment, BTC düşerken toparlanmasını muhtemel gördüğü 2 altcoin paylaştı. İlki, Velo.

Velo (VELO)… Bu blockchain tabanlı finansal protokol, akıllı sözleşmeler yoluyla işletmeler için dijital kredi verilmesini ve kesintisiz sınır ötesi varlık transferlerini kolaylaştırır. Piyasa analiz platformu Santiment’e göre Velo ile ilgili çevrimiçi tartışmalarda önemli bir artış görüldü. Yakın zamanda Velo ağı, Laos’un Dijital Altın işlemleri için son teknolojiye sahip bir takas merkezi kurmak amacıyla Solana (SOL) ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ancak Santiment, Velo’nun “Asya’nın Dalgalanması” potansiyelinin abartılabileceği konusunda uyararak yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor. Bu rapor itibarıyla Velo, ABD doları karşısında 0,0106 dolar civarında işlem görüyor ve bu son 24 saatte %8’lik bir düşüşe işaret ediyor. Düşüşe rağmen, günlük 51 milyon dolarlık işlem hacmine sahip küçük ölçekli altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmaya çalışıyor.

OMNI de Santiment’in listesinde

İkinci sırada ise Omni Network (OMNI) var.  Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ekosistem, Ethereum rollup’larındaki sharding sorunlarının üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Proje, kripto para birimi topluluğundan büyük ilgi gördü. Özellikle OMNI, piyasa değerini %213 gibi şaşırtıcı bir oranda aşan günlük işlem hacmiyle övünüyor ve bu da yatırımcıların yükseliş eğilimine işaret ettiğine işaret ediyor. Ek olarak Binance ve Coinbase gibi önde gelen borsalar OMNI’yi listeledi ve bu da sektörden önemli bir destek aldığını gösteriyor.

Piyasadaki düzeltme bazıları için endişe verici görünse de analistler bunun potansiyel bir yükselişten önce gerekli bir ayarlama olabileceğini öne sürüyor. Yaklaşan Bitcoin halving’inden, tarihsel olarak fiyat artışlarına neden olan arzı azaltması bekleniyor. Devam eden düzeltme, yatırımcıların yarılanma sonrası beklenen yükseliş eğiliminden önce daha düşük fiyatlardan giriş yapmalarına olanak tanıyan doğal bir piyasa tepkisi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir